Kategorie
Zdrowie

Dobry psychiatra Warszawa – kiedy i gdzie warto szukać pomocy?

>Psychiatria zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych, ale nie tylko. To obszerna dziedzina medycyny, szczególnie ważna w dzisiejszych czasach, ponieważ pacjenci coraz chętniej szukają pomocy przy swoich problemach. Ważne jest, aby wybrana poradnia zdrowia psychicznego oferowała usługi na najwyższym poziomie, mając na uwadze delikatny charakter zaburzeń lękowych i zaburzeń psychicznych. Umów wizytę w ośrodku zdrowia psychicznego Centrum Probalans i przekonaj się, jak ogromny wpływ na życie osobiste i zawodowe ma profesjonalne wsparcie. Wizyty objęte są tajemnicą lekarską.

Czym zajmuje się psychiatra?

Psychiatra to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i terapii problemów natury psychicznej. Posiada wszystkie uprawnienia dotyczące wystawiania recept oraz zwolnień lekarskich. W naszej poradni zdrowia psychicznego otrzymają Państwo pomoc m.in. przy następujących dolegliwościach i problemach:

 • zaburzenia depresyjne, myśli samobójcze
 • zaburzenia odżywiania
 • nerwica natręctw
 • zaburzenia osobowości: osobowość borderline, osobowość schizoidalna, osobowość anankastyczna, osobowość histrioniczna, osobowość zależna
 • zaburzenia lękowe
 • wszelkie choroby psychiczne – mitomania, psychozy, choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenia
 • skłonność do ryzykownych zachowań
 • zaburzenia nastroju
 • syndrom dorosłych dzieci alkoholików
 • objawy somatyczne związane z zaburzeniami psychicznymi
 • zaburzenia pamięci, zaburzenia snu
 • zespół stresu pourazowego

Większość problemów tej dziedziny w dużym stopniu wpływa na pogorszenie życia społecznego. Pacjenci pozostawieni bez pomocy stają się agresywni, wycofani lub zamknięci w sobie. W niektórych przypadkach stanowią zagrożenie dla własnego zdrowia lub zdrowia innych osób. Zaburzenia psychiczne stanowią duże utrudnienie dla pacjenta oraz osób z jego najbliższego otoczenia.

Kiedy warto udać się do psychiatry?

Konsultacja psychiatryczna polecana jest każdemu, kto zmaga się w życiu z dużym stresem i nie potrafi sobie poradzić z jego konsekwencjami. Brak energii do działania, chęć ciągłego przesiadywania w domu, smutek, przygnębienie, wręcz brak chęci do życia? To objawy stanowiące pierwszy sygnał do działania. Często dramatyczne wydarzenia w życiu odbijają się na psychice i uniemożliwiają pogodzenie się z losem. Także w tych przypadkach pomocą służy lekarz psychiatra. Wymienia się tu śmierć lub chorobę bliskiej osoby, doświadczenie własnej krzywdy bądź powrót ze służby wojskowej, co powoduje zespół stresu pourazowego. Leczenie depresji wymaga specjalistycznego podejścia i dużego zrozumienia pacjenta. Zaburzenia nastroju nie powinny być bagatelizowane, ponieważ mają tendencję do pogłębiania się.

Wizyta u lekarza psychiatry jest wskazana również pacjentom zmagającym się z różnymi fobiami, obawami i lękami. Życie w strachu to duży problem, który można skutecznie rozwiązać przy pomocy fachowców i własnej motywacji. Wskazaniem do odwiedzenia poradni zdrowia psychicznego są wszelkie zaburzenia lękowe.

Z lekarzem psychiatrą koniecznie należy skontaktować się w przypadku jakichkolwiek zaburzeń psychicznych czy zaburzeń lękowych. Szczególnie, gdy chodzi o terapię choroby afektywnej dwubiegunowej, schizofrenii i wszystkich chorób zagrażających zdrowiu czy życiu. Zaburzenia osobowości mogą objawiać się ciągłym lękiem o własne życie, bezpodstawnym podejrzewaniem bliskich osób o złe zachowania czy uznawaniem siebie samego za kogoś zupełnie innego. Prowadzi to do ryzykownych zachowań, które należy skutecznie leczyć.

Nie mam zaburzeń psychicznych, czy wizyta u psychiatry będzie wskazana?

Nie tylko obecność problemów psychicznych, zaburzeń osobowości czy choroby afektywnej dwubiegunowej będzie wskazaniem do wizyty w naszym instytucie psychiatrii Centrum Probalans. Wiele osób zmaga się z problemami rodzinnymi, zawodowymi czy partnerskimi, z którymi nie daje sobie emocjonalnie rady. Konsultant psychiatra pomoże zrozumieć własny problem, rzuci inne światło na sytuację i w razie konieczności zaleci odpowiednie postępowanie medyczne (w tym farmakologiczne, np. środki uspokajające w przypadku znacznej nerwicy). Na wizytę można udać się całą rodziną lub wspólnie z partnerem.

Z pomocy lekarzy psychiatrów mogą skorzystać osoby z mniej niebezpiecznymi problemami, np. zaburzeniami snu. Nocne koszmary, strach przed zgaszeniem światła w nocy czy lęki nocne także są częste w dziedzinie psychiatrii.

Co z zaburzeniami odżywiania?

Zaburzenia odżywiania wymagają interdyscyplinarnego podejścia – współpracy psychiatry, dietetyka, fizjoterapeuty. Jednak najważniejsze jest leczenie przyczynowe, czym zajmuje się lekarz psychiatra. Konieczne bywa leczenie farmakologiczne, mimo tego pacjent musi zrozumieć problematykę choroby. Często przyczyną zajadania problemów jest zespół stresu pourazowego, zaś przyczyną bulimii – brak akceptacji siebie. Ludzka psychika jest bardzo skomplikowana, każdy pacjent wymaga innego, indywidualnego podejścia.

Konsultacja psychiatryczna w doradztwie zawodowym

Nasze centrum medyczne specjalizuje się również w doradztwie zawodowym – nadmierny stres w pracy, wypalenie zawodowe, brak umiejętności określenia dalszej ścieżki zawodowej lub utrata pracy? Wszelkie problemy na tle zawodowym można rozwiązać przy pomocy lekarza psychiatry. Szczególnie ważne jest aby dobrze czuć się w miejscu pracy, ponieważ spędzamy w niej sporą część naszego życia.

Psychoterapeuta czy lekarz psychiatra?

W przeciwieństwie do lekarza psychiatry, psychoterapeuta nie posiada uprawnień do wypisywania recept refundowanych na leki czy wystawiania zwolnień lekarskich. Zajmuje się m.in. wsparciem terapii u psychiatry lub prowadzeniem pacjentów długoterminowych, którzy nie wymagają stosowania leków czy specyficznej, lekarskiej pomocy. Psychoterapeuci również są kompetentnymi specjalistami. Można u nich leczyć m.in. problemy partnerskie, obniżone samopoczucie, pogorszenie kontaktów społecznych czy objawy somatyczne związane z przewlekłymi chorobami (m.in. zespołem jelita drażliwego czy schorzeniami autoimmunologicznymi).

Dlaczego Centrum Probalans?

W Centrum Probalans pracują wyłącznie specjaliści wydziału lekarskiego o dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej, z wieloletnim doświadczeniem. Tytuł specjalisty psychiatry otrzymują jedynie najlepsi w dziedzinie psychiatrii i właśnie tacy lekarze pracują w Centrum Probalans. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim kompetencja, dyskrecja i cierpliwość, ale i przyjazne podejście, duże zrozumienie do problemów innych oraz umiejętność rozmowy. Jeśli poszukują Państwo specjalisty jakim jest psychiatra, Warszawa, a w szczególności nasza poradnia zdrowia psychicznego oferują pomoc na wysokim poziomie.

Konsultacja psychiatryczna prowadzona jest w cichej, dyskretnej atmosferze, a wystrój gabinetów umożliwia odprężenie się i otworzenie na swój problem. Atmosfera intymności umożliwia nawiązanie więzi i zaufania między specjalistą, a pacjentem. Dobre porozumienie stanowi gwarancję efektów terapeutycznych. Zajmujemy się profesjonalnym leczeniem zaburzeń psychicznych, a każdy pacjent jest traktowany z szacunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *