Kategorie
Zdrowie

Masaż tajski -relaks i zdrowie w jednym

Klasyczny masaż tajski to technika masażu, która powstała w Tajlandii kilka tysięcy lat temu. Kiedy dokładnie? Tego nie wiadomo, jednak wiadomo, że masaż tajski bazuje na osiągnięciach medycyny wschodniej, w związku z czym nie jest tylko i wyłącznie sposobem na relaks, ale również na poprawę zdrowia. Dlaczego warto zdecydować się na tajski masaż i gdzie szukać najlepszych specjalistów?

Tajski masaż – szukajmy specjalistów

Masaż tajski staje się ostatnio niezwykle popularny, w związku z czym wszędzie możemy znaleźć wiele ofert związanych z zabiegami tajskiego masażu. Jak więc wybrać salon, w którym faktycznie pracują specjaliści? Najlepiej skorzystać z renomowanych salonów, w których pracują osoby, mogące poszczycić się odpowiednimi certyfikatami. Dzięki temu zyskujemy pewność, że oddajemy się w ręce osób, które wiedzą co robią.

Jeżeli chodzi o tajski masaż w Warszawie i tajski Masaż w Krakowie, w tych miejscowościach działają placówki Thaimai – zatrudniające tylko i wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów, którzy są w stanie przeprowadzić zarówno tradycyjny masaż tajski, jak i jego szczególne typy – dostosowane do indywidualnych potrzeb masowanego.

Masaż tajski – połączenie wielu technik

Wśród technik składających się na masaż tajski ważne są elementy rozciągania i masażu. Rozciąganie (elementy jogi pasywnej) pomaga rozluźnić mięśnie i odzyskać ich naturalną elastyczność, a rozciąganie pomaga przezwyciężyć zmęczenie stawów i odzyskać pełny zakres ruchu. Kontrola nad własnymi reakcjami, nabyta poprzez doświadczenie kolejnych masaży, umiejętność relaksu i zaufanie do masażystki to klucz do udanego masażu tajskiego.

Masaż tajski – za każdym razem inaczej?

Masaż tajski nie jest zabiegiem rutynowym, który powtarza się w ten sam sposób. Sesje terapeutyczne mogą wyglądać bardzo różnie w zależności od preferencji osoby poddającej się masażowi, mogą być bardzo intensywne, energetyzujące, lecznicze lub głęboko relaksujące. Różnice zależą od synergii dwóch osób, która powstaje podczas masażu, który za każdym razem jest wyjątkowy. Tradycyjny masaż tajski doskonale łączy się z aromaterapią, masażami stóp oraz stosowaniem stempli ziołowych.

Warto również wspomnieć, że klasyczny masaż tajski czy wariacje ze stemplami ziołowymi to niejedyna dostępna opcja. Klienci mogą zdecydować się również na masaż tajski stóp, czy olejkowy masaż tajski. Współczesny masaż tajski istnieje w wielu odsłonach, w związku z czym każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Pamiętajmy, ten starożytny klasyczny masaż ewoluował przez wieki, jednak jego najważniejsze elementy wciąż są zachowywane.

Intensywność masażu dostosowana do potrzeb

Siłę i technikę zabiegu dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdego klienta, tak aby każdy masaż za każdym razem wyglądał inaczej, podobnie jak ciało każdego z nas. Cechą charakterystyczną prawdziwego masażu tajskiego jest używanie przez masażystów dłoni, łokci, stóp i przedramion. Dzięki tej różnorodności i indywidualnemu dopasowaniu rytmu zabiegu poczujesz, jak poszczególne sekwencje masażu wpływają na masowane partie ciała: nogi, dłonie czy plecy.

Jeśli masz doświadczenie w stosowaniu technik masażu orientalnego, z łatwością rozróżnisz różne elementy masażu. Masaż tajski to połączenie akupresury, masażu Shiatsu, ajurwedy i jogi pasywnej w tradycyjnym masażu tajskim, które są istotną częścią tradycyjnego masażu tajskiego.

To dzięki wpływowi jogi możliwe jest bierne wejście w pół-medytacyjne pozycje i asany, które nawet dla praktykujących jogę są często możliwe dopiero po latach intensywnego treningu. Sekwencje leniwej jogi występują w masażach tajskich podczas siedzenia i leżenia.

Filozofia wschodu zawarta w masażu?

Z dobroczynnych efektów tajskich masaży może korzystać każdy, niezależnie od wieku. Doświadczony masażysta wszystkie techniki i siły dostosowuje do wieku i proporcji ciała. Tradycyjny masaż tajski opiera się na pracy z liniami energetycznymi, a nie tylko anatomicznymi, jak wcześniej uważało wielu ekspertów.

Dream lines to wstęgi energii, które przepływają przez ciało w tradycyjnej tajlandzkiej terminologii. Ze względu na długą tradycję, koncepcje anatomiczne masażu tajskiego różnią się od bardziej nowoczesnych. Możemy łatwo połączyć dystrybucję linii snu z określonymi pasmami mięśni i nerwów, ale Tajowie niechętnie dzielą się tą wiedzą, praktykując ją tylko w tradycyjnych tajskich sztukach uzdrawiania. Analogie można znaleźć w jodze i indyjskim podejściu do anatomii człowieka, wiedza o Indiach krąży w powszechnym obiegu od lat, a jak wiemy masaż tajski jest połączeniem najlepszych praktyk leczniczych z Dalekiego Wschodu, w tym joga i ajurweda.

Wspaniałe efekty stosowania masażu tajskiego

Masaż tajski może być doskonałym uzupełnieniem leczenia częstych bólów głowy (w tym migreny i zapalenia zatok), bólów kręgosłupa i mięśni. Pomaga również w zaburzeniach związanych z menopauzą, zaburzeniami krążenia, problemami metabolicznymi i przewlekłym stresem. Czasami stosuje się go również po wyzdrowieniu lub w celu redukcji cellulitu. Bardzo ważne jest, aby masaż tajski wykonywały osoby, które ukończyły szkolenia, kursy lub królewską akademię masażu. Wybór profesjonalisty to gwarancja zdrowia i bezpieczeństwa. Dobrze wykonany masaż pozytywnie wpływa na samopoczucie i przywraca harmonię całego ciała. Warto sprawdzić, w czyje ręce się oddajemy, ponieważ poziom doświadczenia masażysty i jego wiedza sią w tym przypadku kluczowe.

Warto wiedzieć, że techniki uciskowe, zastosowane w masażu tajskim, poprawiają krążenie krwi i pomagają w leczeniu stanów zapalnych. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju masażu możemy złagodzić napięcia mięśni, sprawić, że znikną bóle głowy, czy pozbyć stanów zapalnych organizmu. Masaż tajski doskonale sprawdza się również w przypadku bólu migrenowego. Ponieważ masaż tajski doskonale pobudza przemianę materii, jest stosowany również w przypadku walki z otyłością.

Skorzystać z masażu tajskiego powinny również osoby, które borykają się z problemami emocjonalnymi, zwłaszcza tymi, które są spowodowane stresem. Dzięki masażom tajskim można nie tylko złagodzić napięcia mięśniowe, ale również przezwyciężyć stres. Masaż tajski klasyczny początkowo był stosowany u wojowników po bitwach, w związku z czym techniki masażu tajskiego wpływają zarówno na ciało, jak i na umysł – bo któż tak bardzo potrzebuje spokoju ducha, niż wojownik po ciężkiej bitwie.

Przeciwwskazania masaż tajski

Chociaż masaż tajski jest jedną z najstarszych metod leczniczych, nie każdy może sobie na niego pozwolić. Z zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży, osoby z chorobami układu krążenia, nerwowego, kostnego, a także chore na wrzody żołądka, nowotwory, zmiany skórne. Nie należy również wykonywać masażu tajskiego w pierwszych miesiącach po kontuzjach (złamania, skręcenia, naderwania mięśni lub ścięgien) oraz podczas bolesnych i ciężkich miesiączek. Masaże tajskie występują jednak w wielu wariacjach, więc nawet gdy klasyczny masaż tajski jest wykluczony, możemy zdecydować się np. na masaż tajski określonych elementów ciała, lub inne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *